Ta zawartosc wymaga Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szkolenie - 25.03.2017

Warszawa

Tajemnice budowy oczek wodnych, dobór systemów filtracyjnych OASE, stosowanie preparatów chemicznych Soll, gwarancja czystej wody.

Certyfikat 2017

Szkolenie Soll i Oase

Natlenianie oczka wodnego przez zimę

Przy minusowej temperaturze tworzy się warstwa lodu która odcina dopływ świerzego tlenu. Nowoczesne tabletki natleniające rozwiązują ten problem.

Söll Sauerstoff Depot

Cennik preparatów Soll

Zapraszamy do pobrania katalogu produktów Soll

 

Katalog OASE
Katalog Soll
(10 MB)
Jaki element wodny posiadasz w swoim ogrodzie?

Jak usunąć muł z dna zbiornika?

W każdym stawie z opadających liści, martwych mikroorganizmów, nie zjedzonej żywności i odchodów ryb z czasem tworzy się muł. Prowadzi to do procesów rozkładu w efekcie czego woda staje się mętna i ma nieprzyjemny zapach. Dodatkowo podczas procesów gnilnych wytwarzane sa toksyczne gazy, które niekorzystnie wpływają na ryby. Osad denny to skupisko potencjalnych składników odżywczych glonów dlatego aby zabezpieczyć się przed masowym wzrostem glonów należy regularnie wiosną i latem oczyszczać zbiornik.Mamy dwa wyjścia. Można skorzystać z odkurzacza wodnego Pondovac 4 lub Pondovac Classic lub zastosować bardzo efektywną metode jakim jest biologiczny rozkład mułu wykorzystując dwuskładnikowy produkt Teichschlamm Entferner marki Söll.

Jeden z elementów jest czysto mineralny i jest odpowiedzialny za oczyszczanie organicznego zamulenia stawu. Dzięki opatentowanej kombinacji mineralnej firmy Söll jest aktywnie utleniana warstwa osadowa, a następnie rozkładana; metale ciężkie i inne niebezpieczne dla ryb substancje, a także fosforany - źródło pożywienia glonów ulegają absorbcji. Rezultatem tego jest widoczna degradacja warstwy osadu i skuteczne zapobieganie rozkwitu glonów. Ponadto natychmiast neutralizowany zostaje nieprzyjemny zapachy.

Drugi składnik preparatu oparty na bakteriach i aktywnym tlenie troszczy się o przejrzystość wody. Aktywne mikroorganizmy od razu zaczynają zmniejszać ilość osadów, obumarłych glonów, szczątków roślin i liści oraz substancji niebezpiecznych dla ryb. W ten sposób możliwe jest stworzenie czystego i zdrowego stawu.Produkt jest podwójnie skuteczny z bakteriami filtracyjnymi i aktywnym tlenem, dodatkowo zabezpiecza przed Procesami gnilnymi i tworzeniem się toksycznych gazów.

  
Copyright © 2010 oczkawodne.net
Kraków, Warszawa, Łódz, Szczecin, Iława, Białystok, Koszalin, Kraków, Katowice, Wrocław, Lublin, Otwock, Gdańsk.