Ta zawartosc wymaga Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szkolenie - 25.03.2017

Warszawa

Tajemnice budowy oczek wodnych, dobór systemów filtracyjnych OASE, stosowanie preparatów chemicznych Soll, gwarancja czystej wody.

Certyfikat 2017

Szkolenie Soll i Oase

Natlenianie oczka wodnego przez zimę

Przy minusowej temperaturze tworzy się warstwa lodu która odcina dopływ świerzego tlenu. Nowoczesne tabletki natleniające rozwiązują ten problem.

Söll Sauerstoff Depot

Cennik preparatów Soll

Zapraszamy do pobrania katalogu produktów Soll

 

Katalog OASE
Katalog Soll
(10 MB)
Jaki element wodny posiadasz w swoim ogrodzie?

Czysta woda w fontanie i basenie

 

 

Basen


Kiedy robi się ciepło i nadchodzi lato, w ogrodach widzi się coraz więcej basenów i brodzików. Szczególnie dzieci spędzają w nich dużo czasu. Niewielu z nas jednak wie, że równie dobrze czują się w nich bakterie i zarazki. Wysoka temperatura oraz stojąca woda tworzą idealne warunki do rozmnażania się wszelkich patogenów. Pozornie niegroźne bakterie mogą stać się dla każdego bardzo groźne gdy rozwinie się infekcja. Tak jak w dużych basenach publicznych również w przydomowych basenach i brodzikach powinno się odkażać wodę, aby zapobiec rozwojowi infekcji i chorób.


Dezynfekcja wody w basenie ma na celu zabicie w niej wszystkich bakterii i drobnoustrojów (fauny i flory). Jest szereg metod dezynfekcyjnych o różnym stopniu skuteczności. Najpopularniejsza metoda polega na dozowaniu aktywnego tlenu lub chloru. Wybierając wersję tańszą -dezynfekcję z użyciem chloru należy pamiętać że większość dostępnych preparatów zawiera formę gazową chloru, która po zastosowaniu uwalnia się na powierzchni wody i niestety powoduje liczne reakcje alergiczne i drażniące.

 

 

Polecamy natomiast państwu preparat AquaDes® marki Söll, który tłumi tzw. efekty uboczne procesu dezynfekcji bowiem nie zawiera gazowej formy chloru a wykorzystuje tylko minimalne ilości chloru do efektywnej dezynfekcji wody. Skład produktu jest zgodny z ustaleniami DVGW Research Center w Dreźnie, na której stwierdzono, że stosowanie minimalnej ilości chloru przez dłuższy czas działa lepiej niż skoncentrowany chlor. AquaDes® likwiduje bakterie, grzyby i zarodniki, jest przyjazny dla alergików i dzieci, nie wywołuje skórnych reakcji alergicznych, zaczerwienienia oczu lub podobnych objawów.


 

Aby utrzymać odpowiednią jakość wody basenowej, trzeba do niej także dodawać środki zapobiegające rozwojowi glonów. Glony rozwijają się i gromadzą przede wszystkim w miejscach, gdzie woda jest nieruchoma. Robi się wtedy zielona, a na ścianach i na dnie basenu oraz elementach jego wyposażenia powstaje śliski osad. Obecność glonów sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, które mogą być przyczyną różnych chorób. Aby uniemożliwić rozwój glonów zalecamy stosowanie preparatu AlgenFrei marki Söll, który jest bezpieczny dla ludzi a przede wszystkim działam przed długi czas.

 

 

Fontanna


Fontanny są "żywym" elementem ogrodu. Przyciągają uwagę, niezależnie od tego, czy tworzą wysoki i rozproszony pióropusz czy też niski bulgoczący strumień tuż nad dyszą czy sa po prostu kolumnami dekoracyjnymi. Z uwagi na fakt, iż w zbiornikach z fontannami nie ma dużego ruchu wodny niestety już po kilku dniach tworzy się brzydki, śliski osad , który z czasem zmienia kolor wody na zielony i niestety woda zaczyna brzydko pachnieć. Bardzo ważna jest regularna pielęgnacja środkami przeciwglonowymi.

 

 

 

 

W przypadku obiektów fontannowych wyposażonych w mechaniczne filtry piaskowe najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie formuły płynnego algicydu, który jest nieszkodliwy dla powierzchni i nie kłóci się z żadnymi środkami dezynfekującymi, służącymi do przygotowania wody w fontannach i ozdobnych wodotryskach wewnątrz i na zewnątrz. Polecamy preparat SpringbrunnenKlar marki Söll. Oprócz skutecznej ochrony przed glonami preparat dodatkowo zabezpiecza przed odkładaniem się osadów wapiennych chroniąc w ten sposób układ filtracyjny.

 

 

 

Do mniejszych wodotrysków pozbawionych systemu filtracyjnego polecamy preparat ZierbrunnenKlar. Obydwa preparaty nie nadają się do zbiorników z żywymi organizmami.

 

Zbiornik architektoniczny


Zbiorniki architektoniczne charakteryzują się nowoczesną formą, są zazwyczaj płytkie i pozbawione roślinności i ryb. Z uwagi na brak fauny i flory najskuteczniejszymi w takim przypadku są systemy filtracyjne oparte na mechanicznej filtracji piaskowej oraz chemicznych produktach przeciwglonowych (identyczna zasada jak w dużych fontannach). Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatu SpringbrunnenKlar marki Söll.

  
Copyright © 2010 oczkawodne.net
Kraków, Warszawa, Łódz, Szczecin, Iława, Białystok, Koszalin, Kraków, Katowice, Wrocław, Lublin, Otwock, Gdańsk.